KOÇ ( 21 mart – 20 nisan )

 • Yönetici Gezegen : Mars
 • Element : Ateş
 • Nitelik : Öncü
 • Uğurlu Sayıları : 1,9
 • Uğurlu Günü :Salı
 • Uğurlu Taşı : Yakut, Pırlanta
 • Uğurlu Rengi : Ateş Kırmızısı, Nar Çiçeği
 • Uğurlu Bitkisi : Lale, Gelincik, Papatya, Hanımeli
 • Olumlu özellikleri: Enerjik, cesaret verici, cesur, kahraman
 • Olumsuz özellikleri: Kibirli, benmerkezci, buyurgan, inatçı, umursamaz, kıskanç
 • En Büyük Emeli : Zafer
 • En Büyük Hatası : Aceleci, çabuk öfkelenen, saldırgan olmaları
 • En Büyük Arzusu : Liderlik
 • En Uygun Eş : Aslan, Yay.
 • Başarılı Olacağı Meslekler : Psikolog, Maden işçisi, Kaşif, Mühendis, İtfaiyeci, Dişçi, Profesyonel sporcu ve yarışçı
KOÇ BURCU ÖZELLİKLERİ

Kuşağının ilk burcu olup, Koç’lar hareketlilikleri ve enerjik oluşları ile tanınırlar. Koç burcunu tanımlayan cümle ”BEN” dir.

Bu burcun etkisi altında doğan insanlar coşkun, yaşamayı seven, canlı atılgan kişilerdir. Dış görünüşte çok pratik, düşünceleri yaşadıkları ortamla çok uyumludur.

Yaratıcı merak sahibidirler. Sürekli olarak oyalanabilecek yeni serüvenler ve girişimler peşine koşarlar.

Atılgan olmakla birlikte amaçsız değillerdir. Kendilerini eylemle kanıtlamak isterler, düşünmek onlara yetmez. Hatta harekete geçmeden önce düşünme alışkanlığını edinirlerse ve enerjik yaradılışları yardımıyla üretken olurlar daha fazla şey yapabilirler.

Yaşamdan ne istediklerini bilir, onun peşinden koşarlar. Sabırsızlıkları ve öğüt dinlemez yaradılışları yüzünden zaman zaman güç duruma düşer, başladıkları işi çoğu kez bitiremeden bırakırlar.

Yeni şeylere başlamaya bayılırlar. Yaptıklarının başkası tarafından onaylanması onlar için çok önemlidir. Çabuk saldırıya geçer patavatsızca dahası kavga edercesine konuşurlar.

Konuşmaları akıcı olmasına rağmen konuyu abartır, gerçeği değiştirebilirler.

Anlattıkları dinleyiciye çekici gelmesi için hayal gücünü ortaya koyarlar. Bu yüzden iyi bir diplomat olamazlar. Saflıkla övülmeye bayılırlar, ancak övgünün içten olmadığını anlarlarsa yıkılırlar.

Dürüstçe eleştirilmediklerini anlarlarsa işi bırakır veya öç almaya kalkışırlar. Hareket etmek planlı geldiğinden kısıtlanmaktan nefret ederler. Amaçlarına ulaşma konusunda çok inatçılardır. Dik kafalı oldukları için nedenler konusunu konuşmak istemezler. Olaylar onların istemediği gibi olursa huysuz ve sinirli olurlar. Çabuk öfkelenir ve çabuk yatışırlar, ancak olumsuz Koçlar öfkelerini uzun süre korurlar.

Koç burcu insanı her şeyi daha çabuk kavrar, olmadık yerlerde herkesi güldürebilirler. Cinsel çekiciliğe önem verir ve göstermeyi severler.

Koç burcu doğan kişiler önce ben dedikleri gibi önce benim çocuğum derler. En büyük hataları ise çocuklarının okulda başarılı olmaları için zorlamalarıdır.

Koç burcunda doğan çocuklar enerjiktir, disipline karşı gelirler. Ders çalışmaları için yeterli sabırları yoktur daha çok oyunculardır. Koç burcu insan vücudunda başı yönetir ve başla birlikte harekete geçer. Kelimenin tam anlamıyla başları dik yürürler. Doğal olarak cesurdurlar ve bir şeyi denemekten ya da risk almaktan nadiren korkarlar. Hangi yaşta olursalar olsunlar bir gencin gücüne ve enerjisine sahip olurlar; verilen herhangi bir görevi çabucak yerine getirirler.

KOÇ BURCU ERKEĞİ

Başkalarının yardım istemelerine bayılırlar. İnsanları herhangi bir şeyden kurtarmaktan ve çaresiz kadınlar için savaşmaktan hoşlanırlar. Bütçe ile kısıtlı olmaktan hoşlanmazlar, paraları varsa aptallık derecesine eli açıktırlar.
Koç Burcu erkeği, kadının saçının kesilişinden ve giydiği şapkalardan bile etkilenir. Arkadaş olabilecek ve sportmen kadınlardan hoşlanır. Ama her şeyden önce karılarının veya sevgililerinin gururlu olmasını isterler. Akıllı kadın, erkeğin fiziğine değil; gurur ve ihtirasına ilgi duyar.
Koç burcu erkeğinin karısı, kocasının erkek arkadaşları ile iyi geçinmelidir. Kıyafet ve davranış konusunda son derece modaya uygun olmalı, güncel konuları ve haberleri çok iyi takip etmelidir.

KOÇ BURCU KADINI

Kafanız çok hızlı çalışıyor, icra yeteneğiniz var, ama başarılı olabilmeniz için, işe başlamadan önce birinin işi plânlaması lâzımdır. Saldırganlığa meyliniz var. Kocanızın bu konuda sabırlı olması gerekir.
Cömertsiniz, kötü olan her şeyden nefret edersiniz. Pratikle elde edilen başarıyı seversiniz.

Tenkit etme huyunuz var, ama bazen çok ileri gidiyorsunuz.
Koç burcu kadını; âşık olunca çok romantikleşir. Şiddetli ve Ani heveslere kapılır. Alışıla gelmiş yuva düzenine pek uymaz.

Bir önceki yazımız olan KOLTUK TEMİZLEMENİN Püf Noktaları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yazımızı Faydalı Buldunuz mu?

error

Bu Bloğu Beyendiniz mi? Şimdi Paylaşın :)

WhatsApp
Instagram
Follow by Email
YouTube
YouTube
RSS
Telegram
%d blogcu bunu beğendi: