GEZEGENLER

GEZEGENLER

GÜNEŞ : HAYAT VERİCİ

Güneş, Aslan burcunu yönetir. Ayrıca Nisan ayının ilk 10 gününde; Ağustos’un son haftasında, Kasım’ın ilk 10. gününde veya 11-21 Ocak arasında doğanları da ikinci derecede etkiler.

Etkisin altında doğanlara gurur, kibir, mertlik, cömertlik, sevgi, kendini beğenme, soyluluk, çevreyi etkileme isteği verir. Yöneticilerin çoğu ”GÜNEŞ” in etkisinde doğmuştur.

Vücutta; Kalbi ve Omurgayı etkiler.

AY : DUYGULARIN YÖNETİCİSİ

Güneş’in kişileri yönettiği gibi, Ay’da insanların karakterlerini etkiler. Ay, Hayat güçlerinin aktığı bir ortamdır. Genel anlamda Güneş Erkek Ay’da Dişidir.

Yengeç burcunu yönetir. Mayıs ayının ilk 10 gününde, Eylül ayının son haftasında, Aralık ayının ilk 10 gününde veya 10-19 Şubat arasında doğanları da ikinci derecede etkiler.

Etkisi altında doğanlara derin duygular, yuva sevgisi, hisler arasında bocalama, kararsızlık, gizli düşünce ve duygular verir.

Ay’ın günlük etkisi, onun büyüklüğüne, küçüklüğüne ve içinde bulunduğu şartlara da bağlıdır. Yeni ay’dan Dolunaya kadar Ay gücünü verir; bizde bu gücü alırız. Dolunaydan Eski ay’a kadar tekrar vermek üzere güçlerini çeker ve bu yüzden bizlerde güçsüzleşiriz. Ay’ın son günlerinde ise her şey yavaşlar.

Vücutta; Sindirim sistemlerini, mideyi, memeleri ve sempatik sinir sistemlerini etkiler.

MERKÜR : TANRILARIN HABERCİSİ

Merkür özellikle ikizler burcunda doğanların hayatlarında etkilidir. Ayrıca; Nisan’ın son 10 gününde, Temmuz’un ilk 10 gününde, Kasım’ın son 10 gününde ve Şubat’ın ilk 10 gününde doğanları ikinci derecede etkiler.

Etkisi altıda doğanlara Zeka, Kıvraklık, Şirinlik, İstekleri kolay açıklama, Merak, Kaypaklık, Mantık verir.

Bu gezenin etkisi altında doğanlarda görülen bilgiye susamışlık, değişiklik özlemiyle karışık bir ruh durumu, onları gezgin ve değişik şeyler peşinde koşan insanlar haline getirir. Küçük şeylere mi yoksa daha önemli şeylere mi ilgi göstermeleri gerektiği, o an içinde bulundukları çevreye ve ruhi durumlarına bağlıdır. Yerinde duramamalarının ve çabuk sıkılmalarının sebebinin, çevreleri veya diğer insanlar değil de Merkür gezegeni olduğunu bilmeleri gerekir. Kararsızlık ve dikkati bir yerde toplayamamak bu kişilerin devamlı olabilecek başarılarını önleyen en önemli iki özellikleridir. Merkür etkisi altında doğanların zihinleri devamlı meşgul olduğu için herhangi normal bir insandan daha fazla uykuya ve temiz havaya ihtiyacı vardır. Kendi kendilerini incelemeleri gerekir.

Vücutta; Sinir sistemini, Akciğerleri ve tiroid bezini etkiler.

VENÜS : AŞK VE GÜZELLİK TANRIÇASI

Venüs Boğa ve Terazi Burcunda doğanların hayatlarında etkilidir.

Ayrıca; 11- 20 Nisan arasında, Haziran’ın son 1 gününde, Eylül’ün son 10 gününde, 13 – 22 Kasım arasında ve Ocak’ın son 10 gününde doğanların hayatlarında ikinci derecede etkilidir.

Etkisi altında doğanlar sanat gücü, zarafet, aşk, güzellik tutkusu, barışseverlik, şehvet, denge verir.

Venüs müzisyenleri, şairleri, aktörleri, ressamları kollamaktadır. İyi bir yazar veya sanatçı olabilirsiniz.

Vücutta; lumbago bölgesini, boğazı ve böbrekleri etkiler.

MERİH ( MARS) : SAVAŞ TANRISI

Merih( MARS)  özellikle Koç burcun da doğanları etkiler.

Ayrıca; 10 – 21 Ocak, 25 – 29 mart, 10-21 Nisan, Haziran son 5 günün de, 12-24 Temmuz, Eylül’ün son 4 günün de, 13-24 Ekim ve 26-30 Aralık tarihleri arasında doğanların da ikinci derecede etkiler.

Etkisi altında doğanlara canlılık, şiddet, hırs, zorlama, atılganlık, acelecilik, cesaret, cazibe verir. Merih (Mars)’ın etkisinde doğanlar huzursuz yapıya sahip olurlar.

Vücutta; cinsel salgı bezlerini, kas sistemlerini, idrar yollarını, üretim organlarını, böbreküstü bezleri ve kandaki alyuvarları etkiler.

JÜPİTER : BÜYÜK TALİH

Jüpiter Yay burcunu etkiler. Ayrıca Mayıs’ın son 10 günü, Ağustos’un ilk 10 günü, 15-24 Ekim ve Aralığın son 10 günü arasında doğanları da ikinci dereceden etkiler.

Etkisi altında doğanlara talih, zenginlik, genişleme, yükselme arzusu, geniş fikirlilik, olgunluk, iyimserlik, neşe verir.

Aklın sembolü ve Güneş sistemimizin en büyük gezegeni olarak Jüpiter hemen hemen her şeyi etkiler. Ancak bu etkileri, diğer gezegenlerle olan ilişkileri dolayısıyla azalır veya çoğalır.

Vücutta; akciğerler hipofiz guddesini etkiler.

SATÜRN : BÜYÜK DİSİPLİNCİ

Satürn Oğlak burcunu etkiler.

Ayrıca 13-21 Mayıs, Temmuz’un son 10 günü, Ekim ilk 10 gününde doğanları da ikinci derecede etkiler. Satürn daha çok yaşlıları gözetir.

Etkisi altında doğanlara sabır, sebat, güven, disiplin, sorumluluk, cimrilik, maddeye bağlılık verir.

  Vücutta; cilt, kemikler ve safra kesesini etkiler.

URANÜS : BULUŞLAR TANRISI

Uranüs kova burcunu yönetir.

Etkisi altında doğanlara bağımsızlık, özgürlük, yaratıcılık, çekicilik, yenilik, çevreye uymama, keskin zeka verir. Uranüs ayrıca elektriği, yüksek matematiği ve her türlü kuruluşları yönetir.

Uranüs oniki burcun arasındaki bir turunu 84 yılda tamamlar. Bu gezegen ihtilal ve karşı koyma duygularını uyardığı için, her 84 yılda bir özgürlük veya başka bir ideal için bir savaş beklenebilir.

Vücutta; kan dolaşımı sistemini etkiler.

NEPTÜN : İLHAM VE HAYAL TANRISI

Neptün balık burcunu etkiler.

Ayrıca 20-24 şubat, 21-25 mayıs, 23-28 ağustos, 23-27 kasım arasında doğanları da ikinci derecede etkiler. Bunlara olan etkisi titreşimlerine göre olumlu veya olumsuz olabilir. Neptün’ün güçlü olduğu günler, satıcılar için mükemmeldir.

Etkisi altında doğanlara sezme gücü, hayaller, kandırma, aldatma, gerçeklerden kaçma gücü verir.

Vücutta; omurga ve sinir sistemini etkiler.

Bir önceki yazımız olan ÜLKEMİZDEKİ DİNİ VE MİLLİ BAYRAMLARIMIZ; başlıklı makalemizde dini bayramlar, mill bayramlar ve milli hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazımızı Faydalı Buldunuz mu?

error

Bu Bloğu Beyendiniz mi? Şimdi Paylaşın :)

WhatsApp
Instagram
Follow by Email
YouTube
YouTube
RSS
Telegram
%d blogcu bunu beğendi: