Akrep ( 23 Ekim- 22 Kasım)

 • Yönetici Gezegen : Plüton-Mars
 • Element : Su
 • Nitelik : Sabit
 • Uğurlu Sayıları : 8, 11, 18, 22
 • Uğurlu Günü : Salı
 • Uğurlu Taşı : Yakut, Opal, Lal
 • Uğurlu Rengi : Siyah, Canlı kırmızı
 • Uğurlu Bitkisi :  Kırmızı gül, kırmızı karanfil ve ateş çiçeği
 • Olumlu özellikleri: Sabırlı, derinlemesine bilgi sahibi, disiplinli, dikkatli
 • Olumsuz özellikleri: Kindar, asıl niyetini gizleyen, herkese karşı güvensiz
 • En Büyük Emeli : Zenginlik
 • En Büyük Hatası : Kıskançlık, pasif-agresif tutum, bencillik, Merhametsizlik
 • En Büyük Arzusu : Ömür Boyu Güven, Başkalarının hayatına dair her şeyi bilmek
 • En Uygun Eş : Başak, Yengeç, Balık
 • Başarılı Olacağı Meslekler : Yönetici, Mühendis, Gazeteci, Dedektif, Polis, Arkeolog….

AKREP BURCU ÖZELLİKLERİ

Akrep burcunu tanımlayan cümle ‘’ARZULUYORUM’’ dur. Bu yüzden hiçbir şeyi yarım bırakmaz, tam yaşarlar. Yaşama güçleri kadar fiziksel güçleri de kuvvetlidir. Akrep burçlarını tanımlamak çok zordur çünkü hep uç noktadadırlar. Onlar için yarım ölçü yoktur. Akreplerin güçleri gözlerinden okunur. Mimiklerini ne kadar kontrol altında tutmaya çalışsalar da bakışlarıyla sevdiklerini, arzuladıklarını veya nefretlerini aktarabilirler. Kızgın bir akrep Aslanı bile yolundan döndürebilir. Duygularına kapılırlarsa tehlikeli olabilecekleri için hareketlerini sürekli mantık kontrolü altında tutmaya çalışmalıdırlar. Bu burçta en iyi ve en kötü çıkabilir. İlkeleri ‘’ya hep ya hiç’’ tir.  

 Suyun buz hali olarak tanımlamak hatta buzdağına benzetmek yerinde olur. Adeta buzdağının suyun üzerinde kalan kısmı dışında, akrebin suyun altında kalan kısmı hayal gücünü zorlayacak derinliğe sahiptir.

Her daim kontrolü elde tutmak ister.

 Akreplerin her krizden güçlenerek çıktıkları söylenir. Ona göre hayatta her şey tecrübe edilmelidir. Bu konuda son derece azimli ve sebatlı davranır asla geri adım atmaz.

Tutku ve yoğunluğu sembolize eder. Aşırı uçlarda yaşamayı seçer. Hayatta pek çok şeyi mücadeleye çevirir. Her şeyi yaşamda kalma mücadelesi gibi düşünerek yapar. Çoğunlukla kendini tehdit, zulüm ve işkence altında hisseder. Diğer burçlara göre çok daha fazla duygudaşlık yeteneğine sahiptir. İnsani olan tüm duyguları ve reaksiyonları anlar. Kimseye güvenmeyebilir.

Gevşeyip rahatlamaya ihtiyaçları vardır. Kendi hatalarını kabullenmeyi öğrenmek durumundadır. Hem kendi hem de karşısındakini affetmeyi öğrenmesi gerekir.

Ölümle ilgili en büyük farkındalığa sahip burç Akreptir. Bütün dönüştürücü enerjilerin farkındadır. Mars yönetimindeki diğer savaşçı ruhlu burç olan Koç’tan farkı Koç’un direkt ve aleni hareket etmesinin yanı sıra, Akrep gizlice yol almak ister. Koçun naif düşünerek yenilgi ihtimalinin de var olduğunu düşünmesine karşın Akrepte hayatta kalma mücadelesi çok daha yoğundur. Her konuda en derinlerde, en yükseklerde ve en uçlarda yaşamayı seçer. Ona göre acı duymak, her türlü duyguyu hissetmek hiçbir şey hissetmemekten iyidir.

Diğer su grubu burçlar Balık ve Yengeçte olan derin anlayışa Akrep çok daha fazlasıyla sahiptir. Komplike bir düşünce yapısı vardır, gizemli olanı içinde incelik, hile, kurnazlık olan herhangi bir şeyi keşfetmekte üstüne yoktur.

Her konuda sahiplenme güdüsü, tüm duyguları hatta acıyı bile sahiplenerek sıkı sıkıya ona sarılmasına neden olur. Sabit burçların özelliği olan bağlılık krize, acıya ve faciaya neden olabilir. Ancak bütün fırtına içinde kopar. İçinde fırtınalar olur ama kimse bilmez. Görünen sadece buzdağının suyun üzerinde kalan kısmıdır.

Akrepte kişisel gezegenleri olan kimseler genellikle uzlaşmaya yanaşmaz. Sezgileri güçlüdür, sadıktır en derinlere bile sızar. Sadece kendi hislerine güvenir. Mantık dışı davranışlar yapabilirler. Kolay affetmez, acımaz ve kıskanç davranabilirler. İntikam peşinde koşar.

AKREP BURCU KADINI

Bu burcun kadını hem alçak gönüllü hem de kendini beğenmişlik göstererek iki tip kişilik sergilerler. Eşleri onları, harika yeteneklerini kullanmaları için doğru yönlendirmelidirler. Doğru şeye dikkatini veren akrep kadını her zaman başarılı olur.

Daima sığınılacak bir liman olabilen Akrep kadını hayatının sonuna kadar güçlü olacak ve hayatın yükünü sizden fazla üstlenecektir. Akrep kadını geçici ilişkilerden çok sonsuz aşkın peşindedir. Aradığını bulduğu an uzun yıllar partnerine sadık kalır ve ona ihtiyaç duyduğu güveni verebilirseniz hiç kimseye asla açmadığı iç dünyasını bile sizinle paylaşacaktır. Bu burcun kadını da sevdiklerine karşı çok duyarlı ama başkalarına karşı kayıtsız ve duyarsızdır. Çok çekicidirler, erkekler üzerinde fiziksel etkileri vardır.

AKREP BURCU ERKEĞİ

Bu burcun erkeği çok kıskanç olur ve zorbalığa yatkındır. Sert ve agresif görüntüsünün ardına ise duygusal bir kimlik taşırlar. Derin bir sevgiden hoşlanırlar. krep burcu erkeği kadınına göre aşka daha açıktır ve özellikle gençlik döneminde yaşayabileceği kadar fazla çeşitlilikte ilişki yaşamaya çalışır. Cazibelidir. Sözel zekası gelişmiş olan Akrep erkeği karşı cinsi kolaylıkla etkileyebilir. Aşık olursa uzun yıllar sadık kalır. Bazen takıntılı ve şüpheci davranışları olabilir. Kadının iç yüzünü ve düşüncelerini hemen sezinlerler. Kadının duygusuz olmasından hiç hoşlanmazlar. Bununla birlikte evlerinde münakaşa etmeyi de sevmezler. Eşinin yumuşak başlı ve onu dinlendirici olmasını isterler. Ayrıca ev ve iş hayatını eşinin canlı tutmasını beklerler.

Bir önceki yazımız olan ÜLKEMİZDEKİ DİNİ VE MİLLİ BAYRAMLARIMIZ; başlıklı makalemizde dini bayramlar, mill bayramlar ve milli hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazımızı Faydalı Buldunuz mu?

error

Bu Bloğu Beyendiniz mi? Şimdi Paylaşın :)

WhatsApp
Instagram
Follow by Email
YouTube
YouTube
RSS
Telegram
%d blogcu bunu beğendi: