PARMAK ve TIRNAK ŞEKİLLERİ VE YORUMLARI

El Falında, parmaklar, tırnaklar ve avuç içi ayrı ayrı yorumlanır.
Dört Tip Parmak vardır:

El Falında, parmaklar, tırnaklar ayrı ayrı yorumlanır.

Dört Tip Parmak vardır:

Dört Köşe Parmak :

Parmak ucu ve tırnak tamamen köşeli, kare biçimi ile küttür. Bu tiplerin hayal güçleri kısıtlıdır. Gelenekçidirler. Bu nedenle yeniliklere zor uyum sağlarlar.

Yayvan Uçlu Parmak:

Ucu son boğuma göre daha geniş ve yayvandır. Bu tür parmakları olanların parmakları onların hayatları başarı ile geçer. Genellikle madde ile ilgili konularda başarılı olurlar. Çok hırslıdırlar yollarına hi bir engel tanımadan devam ederler. Ancak, sabırsızdırlar. Samimi ve dürüst insanlardır. Kanunlara geleneklere çok bağlıdırlar.

Sivri Uçlu parmaklar:

Mafsal yerleri boğumsuz ve düzgün, ucu sivri biten parmaklardır. Bu tipler maddeden çok maneviyata değer veren, hayal gücü kuvvetli, pek fazla becerikli ve atılgan olmayan, pasif yaratılışlıdırlar.

Yuvarlak Uçlu Parmak:

Ucu yuvarlak, ilk boğumdan itibaren hep aynı kalınlıktadır. Hassas çok çabuk üzülüp  çok çabuk sevinen ve artstik, sanatsal bir takım yeteneklere sahip kişilik gösterirler. Çok sıcak candan samimi ve vefakardırlar ve sevgileri çok içtendir. Çok çabuk arkadaş sahibi olurlar ve çok bağlanırlar. Parmaklarının yuvarlak oluşundan başka avuçta iri ve şişman ise zevklerine çok fazla düşkün olduğunu gösterir.

Eklem yerleri biraz daha irice olan parmaklara ‘’boğumlu parmak’’ denir. Bu boğumlar bazı parmakların ilk bazı parmakların ikinci bazılarında her iki mafsalında görülebilir. Bazı ellerde de boğuma hiç rastlanmaz.

Boğumsuz Parmaklar: Bu tip parmaklar güzelliklere saygısı olan, hayal gücü geniş, şair ruhlu, his dünyası zengin kişiliğe işarettir.

ilk Eklemde Boğum: parmakların uca yakın ilk eklem yeri boğumluysa el sahibinin Filozof bir yapıya sahip olduğuna işarettir.

İkinci Eklemde Boğum: parmakların elle yakın olan ikinci eklemi boğumlu olursa, el sahibin dikkat ve yetenek isteyen sanat dallarında başarı gösterebileceğine işarettir.

Her iki eklemde boğum: El sahibinin el sanatlarına karşı eğilimli olduğuna işarettir. Boğum yerlerinin fazlaca iri olması vereceği kararlarda hissi mantıktan sonra geleceğine işarettir.

PARMAK BOYLARI VE ARALIKLARI

PARMAK BOYLARI

Kısa Parmaklı Kişiler; olaylara genellikle yüzeysel bir görüş açısıyla bakarlar. Derin araştırma ve düşünme yanlısı değildirler.

Uzun Parmaklı Kişiler; kılı kırk yararcasına uzun boylu düşünen hayallerle gerçekleri karıştıran tiplerdir.

Geriye Doğru Rahatlıkla Kıvrılan Parmaklar; başkalarının işlerine karışmaktan zevk alan, gizli şeylere meraklı ve müsrif tipe işarettir.

PARMAK ARALIKLARI;

İşaret parmağı ile orta parmak arasındaki açıklık, diğer aralıklara oranla daha fazla ise; vereceklere kararlara başkalarının karışmasından hoşlanmazlar.

Orta parmak ile yüzük parmağı arası, diğer parmak aralıklarına göre daha fazla ise, iradeleri sayesinde zorda olsa tüm engelleri aşabileceklerine işarettir.

Yüzük parmağı ile küçük parmak arasındaki mesafe diğer aralıklara oranla daha fazla ise; istedikleri başarıya ulaşabilmek için tüm çabalarıyla çalışmaları gerektiğine işarettir.

BAŞPARMAKLAR

İri Başparmaklar; beklenmedik zamanlarda gayet iradeli ve soğuk kanlı davranan tiplerdir.

Küçük Başparmaklar; Hedeflerine daha çok başkalarının yardımları sayesinde varabilen tiplerdir.

Geriye doğru ancak zorla ve az kıvrıla bilir başparmaklar; inatçılığın işarettidir.

Kolaylıkla geriye doğru kıvrılan ve adeta bir kavis oluşturan başparmaklar; herkesle kolaylıkla anlaşabilen tiplerdir.

TIRNAKLAR

Tırnaklardaki lekeciler, tırnağın, başparmak tarafına isabet eden yarısında ise, renkleri ne olursa olsun daima bir olayın habercisidir.

Lekecikler başparmağın karşı tarafındaki tırnak yarasına denk geliyorsa, üzerinde bulunduğu parmağa göre şöyle yorumlanırlar:

SİYAH BENEKLER;

Küçük parmakta ise, bir girişimde başarısızlığa işarettir.

Yüzük parmağında ise, pek hoş olmayan bir davranışa işarettir.

Orta parmakta ise, değer verilen bir şeyi kaybetmeyi veya zarar görmeye işarettir.

İşaret parmağında ise, bir yanlışlık yüzünden çok iyi bir fırsatı kaçırmaya işarettir.

BEYAZ BENEKLER;

Küçük parmakta ise; beklenmedik bir girişimde başarılı olmaya işarettir.

Yüzük parmağında ise para almaya işarettir.

Orta parmakta ise, bir yolculuğa çıkmaya işarettir.,

İşaret parmağında ise, amacına ulaşmaya işarettir.

Bir önceki yazımız olan ÜLKEMİZDEKİ DİNİ VE MİLLİ BAYRAMLARIMIZ; başlıklı makalemizde dini bayramlar, mill bayramlar ve milli hakkında bilgiler verilmektedir.

Yazımızı Faydalı Buldunuz mu?

error

Bu Bloğu Beyendiniz mi? Şimdi Paylaşın :)

WhatsApp
Instagram
Follow by Email
YouTube
YouTube
RSS
Telegram
%d blogcu bunu beğendi: