YENGEÇ ( 22 Haziran – 21 Temmuz )

 • Yönetici Gezegen : Ay
 • Element : Su
 • Nitelik : Öncü
 • Uğurlu Sayıları : 2,3,7
 • Uğurlu Günü : Pazartesi
 • Uğurlu Taşı : İnci, Yakut, Ay Taşı
 • Uğurlu Rengi : Beyaz, Deniz Mavisi, Gümüş, Gri
 • Uğurlu Bitkisi : Nilüfer, Kenger Otu, Lotus
 • Olumlu özellikleri: Yardımsever, sabırlı, merhametli, anaç, romantik, yaratıcı
 • Olumsuz özellikleri: Dedikoducu, burnu havada, ketum, aşırı duyarlı, fazla rekabetçi
 • En Büyük Emeli : Maddi Güven
 • En Büyük Hatası : Dikkatsizlik
 • En Büyük Arzusu : Toplumda Yükselmek
 • En Uygun Eş :Boğa, Akrep ve Balık
 • Başarılı Olacağı Meslekler : Turizmcilik, otelcilik, ithalât-ihracat, pilotluk, gemicilik, petrolcülük ve sıvı maddelerle ilgili meslekler, kimyagerlik, eczacılık

Yengeç Burcu Özellikleri

Yengeçler duygusallıkları ve duyarlılıkları ile tanınırlar.

Bu burcu tanımlayan cümle ‘’YUVA’’dır. Bu burç yuvayı simgelediği için yuvaya düşkün olurlar. Kolay anlaşılan ve geçinilir tipler değillerdir. İyi günlerinde iyi kalpli, merhametli, neşeli , düşünceli, vede anlayışlılardır fakat nedensiz yere somurtkan ve alıngan olabilirler. Kendileri ile konuşanlara ya ters cevap verir yada hiç cevap vermezler arkadaşlarını ve yakınlarını çok sevselerde pek belli etmezler. Zaman zaman herkesin kendi hakkında konuştuğunu zannederler. Bu gerçek ise kolay kolay af etmezler. İncindiklerinde olayın üstünde çok dururlar ve olayı büyütürler. Düşüncesizce karşısındakini kırabilirler. Eleştirilmekten hiç hoşlanmazlar. Azimlilik, özellikleri arasında en belirgin olanıdır. Aşkları da, kök saldıktan sonra kesin bir sadakate dönüşür. Sonra tek bir insanın sevgisini aşar ve evi, aileyi ve içinde bulunduğu topluluğu kaplar. Kendi bilip gördüğüne ve geleneklerine son derece bağlı olur. Fakat, sık sık tartışmayı sever.
Yolculuğu severler; büyük denizci, kaptan ve araştırmacı olurlar. Ama tipik Yengeç burçları yıllar süren maceralardan sonra ana vatanlarına, baba ocaklarına dönerler; orada dünyanın en mutlu kişisi olurlar.
Yengeç burcunda doğanların ruh durumları da çok önemlidir. Kişi aydın biriyse, ruh durumunu yönetir, fakat gelişmiş bir kişiliği yoksa, duygularına esir olup gider.   Sabırlıdırlar; çok çeker, çok tahammül ederler, ama tıpkı bir yengeç gibi işin ucunu bırakmazlar!
Romantik ve hayalcidirler. Aşk için dünyaya gelmişlerdir. Fakat, genellikle duygularını karşılarındakilere açıklayamayacak kadar gururludurlar. Tabiat olarak utangaçtırlar: Reddedilmekten korkarlar. Bunun için aşık oldukları kimseler onları sık sık yanlış anlarlar.
Bu burcun erkekleri, bazen mutfak işlerine o kadar fazla karışırlar ki, evde tatsızlık çıkmasına neden olurlar. Yengeç burcunun sıvılar üzerinde bir egemenliği vardır.

Yengeç Burcu Erkeği

Şefkatli ve hassastır. Her zaman yumuşak bir baba, çoğu zaman koruyucu bir âşık, duygulu ve sempatiktir. Aşkta azimli ve sabırlıdır. Hatta kendini feda edecek kadar sevgisi yoğunlaşabilir. İyi huylu, başkalarını memnun etmek için çırpınan biri olduğu için, en ufak bir değişik tutumunda döneklikle suçlanabilir.
Pasif Yengeç burcu erkeği ise, tamamen alıcıdır. Evliliği hayatın problemlerinin durulması olarak kabul eder ve bu yüzden evliliğini yitirir. Değişik duyguların, maceranın özlemini çekerler. Değerlerini kaybettikleri anlarda, sinirli , telaşlı, hatta öfkeli olurlar. Yiyecek konusu hariç, tutumlu olmayı severler. Mutfak işinde harcadıkları zaman, enerji ve para sınırsızdır.

Yengeç Burcu Kadını

Seyahate, maceraya, romantik ilişkilere ve titizliğe bayılırsınız. Aynı zamanda eski geleneklere, alışkanlıklara da bağlısınız. Bağlı olduğunuz çevreden kopmak, ailenizi terketmek sizin için çok güçtür. Eve olan sevginiz, sizin iyi bir yuva kurucusu olmanızı sağlayacak, çocuk sevginiz de çocukların refahı ile ilgili bütün girişimlerde sizi başarılı kılacaktır. Kocanız, bu eğilimlerinizin gelişmesinde size cesaret vermesi gerekir.
Bu burç’da doğan kadınlar, çocuk isterler, ama bazen evliliğe pek önem vermezler.

Bir önceki yazımız olan İKİZLER (22 Mayıs - 21 Haziran) başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yazımızı Faydalı Buldunuz mu?

error

Bu Bloğu Beyendiniz mi? Şimdi Paylaşın :)

WhatsApp
Instagram
Follow by Email
YouTube
YouTube
RSS
Telegram
%d blogcu bunu beğendi: