Terazi (24 Eylül- 24 Ekim)

 • Yönetici Gezegen : Venüs
 • Element : Hava
 • Nitelik : Öncü
 • Uğurlu Sayıları : 6,9
 • Uğurlu Günü : Çarşamba
 • Uğurlu Taşı : Opal, zümrüt, safir
 • Uğurlu Rengi : Mavi. lila, açık pembe, turkuaz
 • Uğurlu Bitkisi : Selvi, gül, Badem
 • Olumlu özellikleri: Çekici, sevimli, adil, cana yakın, paylaşımcı, romantik,
 • Olumsuz özellikleri: Faydasız, kararsız, aşırı duygusal, manipülatif, şımarık, kuruntulu
 • En Büyük Emeli : Sevmek ve sevilmek, Mükemmel dostluk
 • En Büyük Hatası : kendini beğenmek, Kararsız olmaları, çatışmadan kaçmaları
 • En Büyük Arzusu : Değerinin Anlaşılması
 • En Uygun Eş : kova, ikizler ve aslan
 • Başarılı Olacağı Meslekler : idareye dayalı işlerde iyidir, İç mimari, diplomatlık, politika, halkla ilişkiler, ticari temsilcilik, hukuk müşavirliği, estetisyen, sanat eleştirmenliği, müzik, pazarlamacılık, fotoğrafçılık, eğlence, dansçılık, danışmanlık…

TERAZİ BURCU ÖZELLİKLERİ

Terazı Burcunu tanımlayan cimle ”TARTARIM” dır. İnsanlar güçlü bir adalet duygusuna sahiptir. Herkese iyi davranmak isterler. Onlardan sık sık ‘’ ona yaptığım bunca şeyden sonra o bana bunu nasıl yapar’’ cümlesini duyabilirsiniz. Herkesi kendileri gibi olmamalarını olağan olduğunu asla kabul etmezler, verdikleri kadar almak isterler. Çok nadir sert çıkışlar yapar, karar vermeden önce her şeyi tartarlar. Zorlanmaya hiç gelemezler, üstüne gidilirse kibarlık, sabırları kalmaz.

Teraziler çok meraklı olurlar başkalarının yaşantısına girmeye bayılırlar. Güzel şeylerden hoşlanırlar. Arkadaşları onlardan daha fazla şeye sahipse kıskanabilir ve daha iyi olmak için hileli yollara başvurabilirler. Bazı teraziler kıskanç ve kendini beğenmiş olurlar. Yalnızlığı hiç sevmezler

Davranış tarzında da her daim bir uygunluk ve yerindelik göze çarpar. Sertlik ve kabalık ona ters düşer. Bu burcun tembellikle özdeşleştirildiği de olur..

Venüs yönetiminde oluşundan dolayı, Terazinin Aşk’ın burcu olduğu düşünülür ancak bir Terazi için derin duygular ve tutkunun açıklanması oldukça zordur. Aşk gürültü kopartmaktır. Oysaki Terazi karşılıklı alışveriş, uyum ve ödün vermeyle ilgilidir. Bunlar evliliği çağrıştırır, aşk çok daha gürültücüdür.

Herhangi bir konuda karar vermek zorunda kalırlarsa, ilginç bir şekilde kararsızlığa düşer. Her şeyi tartmak, tam denge noktasını bulmak isterken kararsızlığa düşer. Mümkünse en az karışıklığa sebep olacak ve başkalarıyla birlikte eşitçe paylaşıma imkân verecek seçim en doğru seçimdir. Ancak ekip çalışmasına yatkınlığı ve gruplar içinde uzlaşıcı karakterine rağmen harekete geçmek için devamlı başkalarına ihtiyaç duyması, Terazi Burcu mensuplarını başkalarına bağımlı kılar. Yalnız başına, birey olarak hareket etmekte çeşitlik güçlükler yaşar. Oysaki öncü bir burç olarak olaylara yaklaşım tarzını, tavrını herkesten önce koyması gerekir.

TERAZİ BURCU KADINI

Terazi burcu kadınının her zaman bir ilişkisi vardır: ya uzun süreli bir ilişki içindedir ya da sürekli sevgili değiştirir. Bu aşk kadınları hiçbir zaman durulmayabilirler ama uzun süreli bir ilişki yaşadıklarında da asla geleneksel bir evlilik yapmazlar. Bazı Terazi kadınları “mükemmel sevgili” fantezisine kendilerini fazla kaptırırlar ve bu nedenle çok sık hayal kırıklığına uğrarlar. Öte yandan sevgilisini her yönüyle kabul edebildiği zaman güzel bir ilişki yaşayabilirler. Bu, sevgilisinin her şeyini sevmek demek değildir; daha ziyade kusurlu olmasına izin vermek demektir. Erkek mizacını en iyi anlayan insanlardır. Erkekler tarafından kolayca fark edilirler. Güzelliğe düşkündür. Güzel olmayı çok iyi becerirler. Duygusal ve hassas tarafları da vardır. Olayları kendi duygularıyla yorumladıkları için, kendi bildiklerinden şaşmazlar. Sevdiği erkeğe özgürlük bağışlamasını severler. Çok hassastırlar. Eşlerinin, terazi burcu kadınlarının, güzellik, düzen ve adalet tutkusu olduğunu bilmeleri gerekir.

TERAZİ BURCU ERKEĞİ

Terazi burcu erkekleri acı gerçeklerdense şiirsel bir ideali tercih eden umutsuz romantiklerdir. Partnerleri açısından Terazi erkeklerinin yüksek kaidelerine uyum sağlamak zor olabilir. Gerçek hayatın keskin kenarları bu burcun erkekleri için tatsızdır. Her daim yanlış bir karar vermekten ve uzun süreli bir ilişkiye girmekten korkan Terazi erkekleri hakkında bir karar vermek yanıltıcı olabilir. Bu burcun erkeği koca olarak anlaşılması en güç insandır. Evlerine köklü bağlarla bağlı değillerdir fakat zarafeti ve inceliği sayesinde geçinilmesi kolay bir kocadır. Neşeli, iyi bir arkadaştır.Kederli ve evhamlı kadınlardan hiç hoşlanmazlar. Evde yaşarken eşyaların düzenli olmasını ister. Duygusal ve hassas bir kalbe sahip oldukları için sert ve fevri hareketlerden hiç hoşlanmazlar. Teraziler, karşılarındaki insanın da aynı şekilde nazik ve sevecen olmasını beklerler. Ilımlı insanlarla ilişki kurmaları daha kolaydır. Kendisine yapılan haksızlıklar ve ilgisizce davranışlar onu evden uzaklaştırır. Eşini her zaman bakımlı şık ve süslü görmekten hoşlanırlar hatta sabahları bile karşısında makyajlı eş görmek isterler.

Bir önceki yazımız olan BAŞAK (23 Ağustos-23 Eylül) başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yazımızı Faydalı Buldunuz mu?

error

Bu Bloğu Beyendiniz mi? Şimdi Paylaşın :)

WhatsApp
Instagram
Follow by Email
YouTube
YouTube
RSS
Telegram
%d blogcu bunu beğendi: