OĞLAK (23 Aralık- 20 Ocak)

 • Yönetici Gezegen : Satürn
 • Element : Toprak
 • Nitelik : Öncü
 • Uğurlu Sayıları : 2,8,9,62
 • Uğurlu Günü : Cumartesi
 • Uğurlu Taşı : Grena,Lal
 • Uğurlu Rengi : Koyu kahve, Yeşil
 • Uğurlu Bitkisi :  Siyah Gül, Karanfil
 • Olumlu özellikleri: Sadık, ailesine düşkün, çalışkan, adanmış, dürüst, korkusuz
 • Olumsuz özellikleri: Kötümser, bağışlamaz, soğuk, maddiyatçı, burnu havada, umutsuz
 • En Büyük Emeli : Yükselmek
 • En Büyük Hatası : Fazla Meraklılık
 • En Büyük Arzusu : Başa Geçmek
 • En Uygun Eş : Boğa, Başak
 • Başarılı Olacağı Meslekler : Madenci, Çiftçi, Mimar, Ormancı, Asker, Doktor, Kimyager, Dişçi, Berber, Güzellik Uzmanı, Ticaret, Kuyumcu, Devlet Memuru

OĞLAK BURCU ÖZELLİKLERİ

Oğlak Burcunu tanımlayan cümle” KULLANIRIM” dır. Dağlara tırmanıp kayalara zıplayarak aşarken bastığı yere dikkat eder. Her zaman faydalı ve verimlidir. Oğlak burcu sadece maddi dünyaya odaklanmakla kalmaz, bu dünyayı kullanmayı da becerebilirler. Ne yazık ki toprak elementi onları aynı zamanda sert ve bazen de inatçı kılar. Kendi kişiliklerinden çok farklı olan insanların farklılıklarını kabullenmekte zorlanır ve kendi geleneksel değerlerini dayatmaya çalışabilirler. Çoğu zaman Oğlak Burcu bir kimseyi tanımlamak için “yolundan dönmez, şaşırmaz ve kaya gibidir” cümleleri kullanılır. Tipik olarak öz disiplin kapasitesine sahiptir. Ayrıca yaşlılığa ve deneyime saygıdan dolayı itaaatkarlıkta üzerlerine yoktur. Saygıyı kendisi de bekler. Toplumda sınıf ve seviye farkını dikkate almaktan gocunmaz. Ayrıca saygıyı hak eden kişiye saygı göstermekten de kaçınmaz. Son derece ağırbaşlı, gururlu ve asildir.

Oğlak enerjisi inatçı ve kararlıdır; yüce hedeflere adanmış bir enerjidir. Zihnimizi sonuca odaklamamıza ve bitiş çizgisine ulaşmamıza yardımcı olur. Bitiş çizgisine ulaşmak destansı bir yolculuk olabilir; bu nedenle Oğlak’ın çelik gibi sinirlerine ve mukavemetine ihtiyaç duyarız. Az kullanılan yollardan gitmek bu geleneksel burcun tercih edeceği bir şey değildir. Bunun yerine Oğlak burcu zirveye ulaşan en düz ve en basit yolun haritasını çıkarır ve sonra da planına sadık kalır. Oğlak enerjisi son derece sert ve çıkarcı olabilir; vazifeşinas tarafı çöküşüne yol açabilir. Gelecek korkuları nedeniyle ”Kara Günler” için hazırlıklı bulunurlar.

OĞLAK BURCU KADINI

Oğlak kadını için evleri onlar için her şeydir. Aile ile ilgili her aktiviteden çok hoşlanırlar. Enerjik, çalışkan, heyecanlı, pozitif ve içgüdüleri kuvvetli kadınlardır. Güçlü olmak onlar için bir hedeftir. Oğlak kadınları gençlik yıllarında bile her ilişkisini sonsuza kadar sürmeyecek bir ilişki olarak görmekte güçlük çekerler. Daha ilk buluşmada karşısındaki kişiyle yaşlandıklarında neye benzeyeceklerini düşünürler. Ciddiyetsizlikten hoşlanmayan ve ciddi bir ilişki isteyen Oğlak kadını için sevgili olmak genellikle kafa karıştırıcıdır. Yakın arkadaşlarına, uzun süredir hayatında bulunan insanlara aşık olma ihtimali yüksektir. İlk bakışta aşk pek mümkün değildir; bir Oğlak kadının sizi sevdiğini fark etmesi uzun zaman alabilir. Hep daha iyisini hedeflerler. Önemli insanlarla arkadaş olmak isterler. Aşk hayatlarında bencil yönleri vardır. Onlar için önce kendileri gelir. Karşı tarafın ne hissettiği pek de önemli değildir. Bu bencillikleri, anlayışlı ve ne yaptığını bilen bir eş ile pozitif yönde etkilenerek değiştirilebilir.

OĞLAK BURCU ERKEĞİ

Bu burcun erkekleri sebatkar ve çalışkandırlar ve her zaman iyi konumda olmayı isterler. Paranın değerini iyi bilirler. Baskı altında tutulmaktan hiç hoşlanmazlar. Birlikte olduğu insanın onu özgür bırakmasını isterler. İş konusundaki azim ve kararlılıklarına, hayatlarındaki kadının saygı göstermesini beklerler. Eşleri/sevgilileri onları eve kapatıp dış dünya ile bağlantılarını kesmemelidir. Bu baskı işlerin kötüye gitmesinden başka bir şeye yaramaz. Bununla birlikte geniş çevreleri olmasından ve tanınmaktan çok zevk alırlar. Düzenli ve iyi döşenmiş bir evde konfor içinde oturmak onlara büyük huzur verir.

Oğlak erkeğiyle birlikteyken onu sadece sabahleyin işe gitmeden önce ve akşam geç vakitte işten döndüğünde görme ihtimaliniz yüksek. Kendinize bir meşgale uydurduğunuz, bir işkolikle birlikte olmaktan sıkıntı duymadığınız müddetçe sorun çıkmayacaktır. Evleri düzenli, temiz ve değerli eşyalarla süslenmiş olmalıdır. Daima kendi istedikleri yerine gelsin isterler.

Bir önceki yazımız olan YAY (23 Kasım- 22 Aralık) başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yazımızı Faydalı Buldunuz mu?

error

Bu Bloğu Beyendiniz mi? Şimdi Paylaşın :)

WhatsApp
Instagram
Follow by Email
YouTube
YouTube
RSS
Telegram
%d blogcu bunu beğendi: