İKİZLER (22 Mayıs – 21 Haziran)

 • Yönetici Gezegen : Merkül
 • Element : Hava
 • Nitelik : Değişken
 • Uğurlu Sayıları : 5,9
 • Uğurlu Günü : Çarşamba
 • Uğurlu Taşı : Akik , İnci
 • Uğurlu Rengi : Sarı, Gri, Mavi, Portakal Rengi
 • Uğurlu Bitkisi : Lavanta, İnci Çiçeği
 • Olumlu özellikleri: Etkileyici, özgün, iş bilen, alımlı, akıllı, maceracı
 • Olumsuz özellikleri: Vesveseli, dengesiz, iki yüzlü, yargılayıcı, depresif
 • En Büyük Emeli : Yazarlık
 • En Büyük Hatası : Gevezelik
 • En Büyük Arzusu : Edebiyat alanında isim yapmak
 • En Uygun Eş : : Koç, Aslan, Terazi, Kova.
 • Başarılı Olacağı Meslekler : Komisyoncu, bankacı, yargıç, avukat, diplomat, edebiyatçı, yazar, kuyumcu, eksper, müfettiş, sanatkâr.

İkizler Burcu Özelliği

İkizler burcu insanları  her işe yatkınlıkları ve çift karakterleri ile tanınırlar.

Bu burcu tanımlayan cümle ‘’DÜŞÜNÜYORUM’’dur. Zeki akıllı ve çekicilerdir. Öğrenmeyi sever ve entelektüel konuların tümüyle ilgilenirler. En büyük kusurları kararsızlıkları ve yüzeysel tartışmalarıdır. Sürekli oturup çalışmak zor gelir. İkizler kadar ilginç ve karmaşık başka bir burç yoktur. Çünkü bu burçta doğanlar, termometredeki civa gibi bir yükselir, bir alçalırlar, hava kadar değişebilirler. Normal bir İkizler burcu mensubu, ileri geri, sağa sola ve aşağı, yukarı aynı kolaylıkla hareket edebilir.
Her şeye yatkındırlar, değişkendirler, anlayışlıdırlar, hayal gücü ve sezme yetenekleri vardır. Zeki ise, aynı amaca ulaşan iki faaliyet gösterir.
Erkekler, başarının gereği olan pratik zekâyı gerektiren bir iş edinirler. İş saatleri içinde kişiliklerinin bütün kuvvetini çalıştığı işin ilerlemesi için kullanırlar. Mesai saatlerinden sonra ise, sanatla uğraşırlar.
Kadınlar ise, yaradılış itibarıyla bir ev kadını değildir, fakat ev kadını olabilmek için ne gerekirse kendisinde vardır. Bir iş tamamlandıktan sonra, daha entellektüel bir uğraşı ile ilgilenme isteğini tatmin edebilir ve bu takdirde daha ilginç ve başarılı bir eş olurlar.

İkizler Burcu Erkeği

İkizler Burcunda doğan erkekler genellikle parlak zekâlı, değişebilen, esnek kişilerdir. Çoğu sanat meraklısı, birçoğu da uçarıdır.
Bu burçta doğan erkeklere düzgün aile hayatı yaramaz, ama dayanamayacağı bir şey de değildir. Aile için çalışmalarını fazla bir şefkat veya direniş göstermeden kabul eder. İnsanlarla olan münasebetleri için de bu geçerlidir. Ona göre insanlar, problemlerinin sadece birer faktörüdür. Duygusal şefkat gösterileri yapmaktan veya başkalarının yapmasından hoşlanmazlar.
İkizler Burcu erkeğinin karısının karşılaşacağı problem daha çok sosyaldir. Erkeğinin değişen ruh haline uymayı başarmalıdır. Onun huzursuzluğunu teskin etmelidir.
İkizler Burcu erkeği bir çocuğun çekiciliğine sahiptir ve çocuğa gösterilen toleransın kendisine gösterilmesini ister. İkizler erkeği sıkılıp dünyaya küsünce öyle şeyler söyler, yapar ki, bu durumun kısa zamanda düzeleceğini bilmeyenler ondan nefret ederler. Akılsız bir kadın böyle bir zamanda onunla münakaşa eder, akıllı kadın ise, kocasına dünyanın en büyük adamı olduğunu söyler.

İkizler Burcu Kadını

En belirgin özelliğiniz kararsızlıktır. Bu, sizin hem gücünüz, hem de zayıflığınızdır. Sebatkâr olmayı öğrenmeniz gerekir. Kocanıza destek olma arzusu ile terketmek isteği arasında bocalıyacaksınız. Kocanız, onun yanında olduğunuzu görmelidir.
Aşırı kararsızlık, çok gelişmiş zekâ ve aşırı hassasiyet beraberinde bol bol asap bozukluğu getirir . Neticede İkizler burcuna bağlı kadınlar. sinir hastası olurlar.
Doğuştan yuva yapıcı biri değilsiniz, ama konfor ve güzellik istiyorsunuz. Kocanız akıllıysa, enerjinizi çevrenize saçma eğiliminize çare bulmak için, sizi aynı anda iki iş birden yapmaya teşvik etmelidir. Böylece değişiklik tutkunuzu tatmin etmiş olur.

Bir önceki yazımız olan BOĞA ( 21 Nisan - 21 Mayıs) başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yazımızı Faydalı Buldunuz mu?

error

Bu Bloğu Beyendiniz mi? Şimdi Paylaşın :)

WhatsApp
Instagram
Follow by Email
YouTube
YouTube
RSS
Telegram
%d blogcu bunu beğendi: