BALIK (20 Şubat – 20 Mart)

 • Yönetici Gezegen : Neptün
 • Element : Su
 • Nitelik : Değişken
 • Uğurlu Sayıları : 7,11
 • Uğurlu Günü : Perşembe
 • Uğurlu Taşı : Akamarin
 • Uğurlu Rengi : Deniz Mavisi, Yeşil,Gümüş
 • Uğurlu Bitkisi :  Nilüfer, Zambak,
 • Olumlu özellikleri: Romantik, yardımsever, bilge, rahatlatıcı, yaratıcı,merhamet
 • Olumsuz özellikleri: Saflık, kendine acıma, gerçeklikten kopukluk, kendine zarar verme, bağımlı
 • En Büyük Emeli : Huzur
 • En Büyük Hatası : Çok Konuşma, Kendinize acıma, Kendi Değerinizi Küçümsemek
 • En Büyük Arzusu : Servete ve Mutluluğa ulaşmak, Dünyayı dolaşmak
 • En Uygun Eş : Boğa, Yengeç, Oğlak
 • Başarılı Olacağı Meslekler: Asker, Doktor, Dişçi, Kimyager, Demir-Çelik İşleri, Endüstri Mühendisi, Saatçi, Yazar, Gazeteci, Hoca, Politikacı, Devlet Adamı, Güzel Sanatlar

BALIK BURCU ÖZELLİKLERİ

Balık burcunu tanımlayan cümle ”Hayal ” dir. Bu burç doğanlar kişiler genel olarak sabırlı, eli açık ve de duyarlı olan insanlardır. Bu kişilerin her daim büyük bir inandırma yetenekleri bulunmaktadır. Dürüst, sadık, vicdan sahibi ve de uysaldırlar. Fedakârlık teması hayatına damgasını vurmuştur. Kendi egosunu büyük ölçüde aşmıştır.

Hayata ve insanlara karşı özverili tavrı dikkat çekicidir. Herhangi bir kişiye veya olaya hayatını adayabilir, kendinden büyük ölçüde vazgeçebilir hatta ileri aşamalarda kurban durumuna gelebilir.  Her çevreye kolay bir şekilde ayak uydurabilirler. Genellikle hayal dünyalarında yaşarlar. Hayat görüşleri ciddi ancak gerçekçi değildirler. Balık burcu olan kişiler diğer burçlar arasında bulunan dış etkenlerden en fazla etkilenen kişilerdir. Hayal dünyasında çok mutlu olurlar. Ama zannedilenden daha akıllı ve de kurnaz olurlar. Sinirli olan yapısını gizli bir sakinlik ile örten balık burcu herkesin seçtiği özel kişi olmanın hayallerini kurar.

Yaşam onlar için genelde ürkütücü ve korkunçtur. Balıklar diğer burçlara göre daha sezgiseldir ve daha fazla sanatsal yeteneğe sahiptir. Balık burcu insanları cömert, şefkatli, son derece vefalı ve ilgilidir. Yaşam döngüsüne dair sezgisel bir kavrayışları vardır ve bu sayede diğer canlılarla duygusal bir ilişki kurabilirler. Balık burçları bilgelikleriyle bilinirler lakin Uranüs’ün etkisi altındayken bazen dikkat çekmek için şehit rolünü üstlenebilirler. Asla eleştirel olmayan Balık burçları her zaman bağışlayıcıdır. Burçlarının en hoşgörülüsü olarak bilinirler. Kural ve kanunlara son derece uyarlar. Dertlerini biraz abartırlar.

BALIK BURCU KADINI

Sempatik, mizah seven, uyumlu ve çevrelerince sevilen insanlardır. İyi bir eş ve arkadaş olabilirler. Sezgileri oldukça kuvvetlidir. Hoşgörülüdürler. Onlara karşı yapılan yanlışlara tolerans gösterebilirler. Ama bu özellikleri çok fazla su istimal edilmemelidir. Onların da bir sabır sınırı vardır. Aşka aşık olurlar, karşılarındaki kişi genelde teferruat gibidir; tabii bu yaşamlarının ilk zamanlarında olur. Tecrübe sahibi oldukça, dinginleşir, olgunlaşırlar. Karşısındakileri şefkatleriyle şımartabilirler fakat onların şımartabilmesi şımarmanız anlamına gelmesin, garip hareketlerle onları üzerseniz bir süre sonra yürekleri daralır ve tek kuyruk darbesiyle sizi terk ederler; aniden hayatınızdan çıkıverirler. Sevgilileriyle dost olmayı çok severler. Ayrıca Balık burcu kadınları psikolojik ya da duygusal sorunları olan partnerlere kapılmalarıyla meşhurdur. Negatif tarafları, mantıklarını ikinci planda tutmalarıdır. Balık kadınlarının duyguları ön plandadır. Olaylara duygusal yaklaşırlar. Duygu değişimleri, bazı durumlarda tutarsızlıklar ortaya çıkarır. İnatçı olabilirler. Kendi bildiklerine inatla tutunurlar. Şefkatli insanlardır. Bazen bu şefkatleri insanlarla sorun yaşamalarına da sebep olur.

BALIK BURCU ERKEĞİ

Balık burcu erkeği, kadınlar için nadir bulunan erkek karakteridir kadınına göre daha sakindirler, duygularını daha az belli ederler ama bu onları duygusuz yapmaz, sadece derinde yaşarlar. Daldan dala konuyorlarmış gibi görünseler de aradıkları şey anlaşabilecekleri ve güvenebilecekleri kişiyi bulmaktır her insan gibi, sadece yöntemleri biraz zorlayıcı görünebilir. Kadınları mutlu etmeyi ve gönüllerine giden yolu iyi bilirler. Uysal yapılı, sorun çıkarmayan kendi halinde kişilerdir. Her zaman yüksek bir sadakat gösteremeyebilirler, fakat anlaşması kolay insanlardır. İdeallerine giden yolda yürümeyi severler. Fakat bu yolda rekabet etmek onlara göre değildir. Hemen rahatsız olurlar. Kendileri duygu yoğunluğu yüksek insanlardır bu yüzden sevdiklerinde ve eşlerinde de bu duygusallığı ararlar. Aynı frekansta olmak onlar için önemlidir. Kadında zariflik, genel kültür ve iyi görünüm ararlar. Evlerine bağlı erkeklerdir

Bir önceki yazımız olan OĞLAK (23 Aralık- 20 Ocak) başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yazımızı Faydalı Buldunuz mu?

error

Bu Bloğu Beyendiniz mi? Şimdi Paylaşın :)

WhatsApp
Instagram
Follow by Email
YouTube
YouTube
RSS
Telegram
%d blogcu bunu beğendi: