ASLAN (23 Temmuz – 22 Ağustos )

 • Yönetici Gezegen : Güneş
 • Element : Ateş
 • Nitelik : Sabit
 • Uğurlu Sayıları : 5
 • Uğurlu Günü : Pazar
 • Uğurlu Taşı : Elmas
 • Uğurlu Rengi : Sarı , Turuncu
 • Uğurlu Bitkisi : Ayçiçeği, Kırmızı Gül, Krizantem, Orkide
 • Olumlu özellikleri: Cesur, kibar, cömert, sadık, koruyucu, dobra, eğlenceli, açık sözlü
 • Olumsuz özellikleri: Küstah, katı, kıskanç, tahamülsüzlük inat,
 • En Büyük Emeli : Dünyayı yönetmek, iltifat almak ve övülmek
 • En Büyük Hatası : Küstah, inatçı, benmerkezci, katı olmaları, düşünmeden herkese yardım etmek
 • En Büyük Arzusu : : Yükseğe ulaşmak, Çok şeye kavuşmak
 • En Uygun Eş : Koç, Yay, Kova
 • Başarılı Olacağı Meslekler : Askerlik, doktorluk, kimyacı, dişçi, güzellik uzmanı, demir-çelik alanları, hava, kara ve denizle ilgili işler.

ASLAN BURCU ÖZELLİKLERİ

Aslan burcu işareti Aslanın yelesini ve kuyruğunu gösterir. Sembolik olarak ‘’HAYVANLARIN KRALI’’ gücü temsil eder. Kükremesi kraliyet davranışları Aslan tipi ile özdeşleştirilir. Aslan için yaratıcılık sadece duygusal bir ihtiyaç değil, aynı zamanda egonun kendini ifade etme yöntemidir. Bireyselliğin en belirgin ifadesi, Aslan’da aklın ve duygunun birleşimi olarak kendini gösterir. Aslan burcu bireylerinde ego kendine çıkış noktası, ifade biçimi bulamazsa, içe döner ve ben-merkezcil bir karakterin doğmasına neden olur. Doğuştan asil olan Aslan, her zaman en iyiyi yaptığı ve bildiği düşüncesinde olduğu için, çevreyle ilişkilerinde edineceği fırsatları ve kazançları kaçırma tehlikesini de yaşar.  Asil bir yanınız, idareci, yönetici yetenekleriniz vardır. Bu yeteneğinizi ticaret veya toplum hayatında kullanabilirseniz, başarılı olursunuz. Fakat otorite konusundaki isteklerini belli bir sınır dahilinde tutmaları gerekir. Aksi takdirde, kendini beğenir ve tahakküme başlarlar.
Bu burçta doğanların mıknatıslı kişilikleri vardır. Etkilemek istedikleri insanları görmeleri yeterlidir. Önemsiz ve küçük şeylere kayıtsız kalırlar. Ístekli, azimli, üretici, yorgunluk nedir bilmezler, ama iğrenç ve adí işlerden de nefret ederler.

Hedefe anında kilitlenen, gereken enerjiyi ve ruhu katmaktan çekinmeyen yapısıyla, genellikle amacına ulaşır. Bir Aslanı köşeye sıkıştırmak, yada fikirlerini değiştirmesini beklemek kızgınlık, öfke krizlerine kapılmasından başka bir işe yaramaz.
Zekaları parlaktır, aynı zamanda çok cömerttirler. Her şeyi yönetmek isterler. Her zaman için hâkim güç olmaya çalışmamalıdırlar. Bu burçta doğanların hoş olmayan tarafları gösterişi sevmeleridir.
Kızdıkları veya kızdırıldıkları zaman, buna açık açık karşılık verirler. Aslan riski ve dikkat çekmeyi sevdiği için, pek çok insanın başarılı olmayacağını düşündüğü konularda girişim yaparak tatmin olurlar. Zaman zaman kendi yarattığı krizlerin içinde olmak, sonra kendi kendine çözüm yaratmak Aslan’ın gündelik hayatının kaçınılmaz rutinidir. Sıcak yaklaşımları, sevecenliği, dürüstlüğü suistimal edildiğinde veya kişiliğine dokunulduğunda affetmesi belki de imkansızdır. Pek çok konuya ilgi duyan Aslan, konuşmaları başlatır herkese söz hakkı verir, ama yine son sözü kendi söylemek ister.

Sistem merkezinde bulunana egoyu ve yaratıcılığı sembolize eden Güneş, Aslan burcunun da yöneticisidir. Güneşin etkisiyle Aslan yaşama ve hayatın zevklerine derin bir aşkla bağıdır. Anaç ve babacan bir tavrı olan Aslan her konuda insanlara yardım etmekten manevi tatmin elde eder. Bonkörlük, sevecenlik, sıcaklık, ve samimiyet Aslan karakterinin ayrılmaz parçalarıdır.

Güneş gibi parlayan kişiliği ile Aslan, toplumda, yakın çevresinde sevilen ve kimi zaman da kıskançlık odağı haline gelebilen bir insandır. Sıkıntılarını ve dertlerini paylaşmayı sevmeyen Aslan, bu gibi durumlarda zayıf yanını gözden uzak tutmak için kendi mahremiyetine çekilir. Eğlenmeyi, lüksü seven yapısıyla kimi zaman tembellik etmekten de çok hoşlanır. Aslan aşk oyunlarında tam bir ustadır.

ASLAN BURCU KADINI

Ateş elementine bağlı olan Aslan burcu kadını tutkulu ve cana yakındır; duygularını kolaylıkla ve açık bir biçimde gösterir. Âşık oldukları zaman sevdikleri kişiye karşı eğlenceli, sadık ve oldukça cömert olurlar. Avının peşinde bir aslan kadını dişli bir biridir, avıyla arasına giren herhangi bir şeyi ortadan kaldırmasını bilir.

Aslan burcu kadınları; sıcak kanlı ve çok samimidir. Enerjik davranışlarının yanı sıra heyecanlı tavırları ile arkadaş ortamında her zaman istenen bir karakterdir.

Cesur, karizmatik ve güçlü Aslan burcu kadını, doğuştan liderlik vasfına sahiptir. Daima kendinden emindir, sorumluluk almak ve fark edilmek ister. İlgi çekmeyi iyi bilir ve ilgi odağı olmaktan da çok hoşlanır. Başkalarının saygısını ve hayranlığını kazanmak, aslan kadınını harekete geçiren şeydir.

ASLAN BURCU ERKEĞİ

Aslan erkeği romantik ilişkilerinde kral muamelesi görmeyi ister; bu onun narsisist olduğu değil, öz saygısı yüksek bir insan olduğu anlamına gelir. Onunla yapacağınız planlar her zaman büyük ve heyecanlı olacaktır. Aslan erkeği âşık olduğunda çokça hediye verir ve bu hediyelerin çoğu pahalı şeylerdir. Onunla birlikte olmak isteyen herhangi biri kraliyet ailesine girmeyi hak ettiğini kanıtlamalıdır. Aslan erkeği iltifat almayı da sever; her ne kadar özgüvenli görünseler de sevdiklerinin yanındayken güvende hissedebilmek için övülme ihtiyacı duyar.

Aslan burcu erkeği; karşı cinse yaklaşmak isterse, bu durumu kimse engelleyemez. Etkilemek istediği kadını mutlaka elde eder. Hoşlanmış olduğu kadına ulaşabilmek adına çekiciliğini ve bütün enerjisini kullanacak olan aslan erkeği, bunu başaracaktır.

Aslan burcu erkeği, iş yaşamında çalışkan bir burçtur. Hem kendisinin hem de çevresindeki insanları iyi yaşatmak için çalışır. Aslan burcu; ticaret, yöneticilik, uluslararası sektörlerde başarı kazanır. Ticaret konusunda kafasının çok iyi çalıştığını belirtmek mümkündür. Kendini kanıtlamak isteyen aslan burcu, azimlidir.

Bir önceki yazımız olan YENGEÇ ( 22 Haziran - 21 Temmuz ) başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yazımızı Faydalı Buldunuz mu?

error

Bu Bloğu Beyendiniz mi? Şimdi Paylaşın :)

WhatsApp
Instagram
Follow by Email
YouTube
YouTube
RSS
Telegram
%d blogcu bunu beğendi: